lotnisko ryanair

            Opiszemy tutaj wszystkie czynności jakie należy wykonać aby po decyzji o wyjeździe na urlop do naszego apartamentu, wszystko poszło zgodnie z planem i aby ten czas był mile wspominany. Nic prostszego…

          Jeśli zdecydowaliście się Państwo na wynajem mieszkania w Hiszpanii aby spędzić wakacje w Hiszpanii, bądź choćby posezonowy urlop wypoczynkowy w Torrevieja, należy w pierwszej kolejności dopasować do siebie termin Państwa urlopu oraz loty samolotów linii Ryanair lub Wizzair (wyloty z Krakowa, Modlina, Warszawy, Katowic, Poznania, Wrocławia i Gdańska) oraz dostępnością naszego apartamentu w tym okresie. W tym celu po wstępnym określeniu dat, ale przed zarezerwowaniem miejsc w samolocie, prosimy o kontakt na info@mieszkaniewhiszpanii.pl bądź telefonicznie pod nr (0048)728323380. Jeśli mieszkanie w Torrevieja w tym okresie jest dostępne, mogą już Państwo jednocześnie kupić bilety na samolot do Alicante oraz dokonać opłaty rezerwacyjnej na nasze konto bankowe w wysokości 100€ (zakładka  DANE DO WPŁAT).

               Po wylądowaniu na lotnisku w Alicante należy udać się na zewnątrz hali przylotów, skąd bezpośrednim autobusem dojedziemy do dworca głównego w Torrevieja. Szerzej ten etap opisujemy w zakładce DOJAZD Z LOTNISKA. Jest też opcja przylotu do Madrytu czy Barcelony i dojechanie autobusem z tych miast do Torrevieja, jednak w tym przypadku podróż wydłuży się o kilka godzin, chyba że jest to uzasadnione ekonomicznie… Rozkład jazdy autobusów pomiędzy interesującymi nas miastami sprawdzamy i ewentualnie bilety rezerwujemy na stronie www.alsa.es. Przy dłuższym urlopie wycieczka autokarem z Torrevieja na zwiedzanie Madrytu czy Barcelony jest również doskonałym pomysłem.

  1. Zgraj urlop i samolot z dostępnością apartamentu.
  2. Kup bilety na samolot do Alicante i wpłać zaliczkę za apartament.
  3. Z lotniska w Alicante (sprzed hali przylotów) udaj się bezpośrednim autobusem do centrum Torrevieja za 7€/os. Możemy również odebrać Cię z lotniska i zawieźć bezpośrednio do mieszkania za 40€.
  4. Przed dworcem autobusowym w Torrevieja jest postój Taxi. Za kurs do apartamentu na ulicę Urbano Arregui 21 zapłacisz 7€ (ten punkt Cię nie dotyczy jeśli wybrałeś opcję transferu autem).
  5. Osoba z kluczami będzie czekać na Ciebie w mieszkaniu.
  6. Ciesz się urlopem w Hiszpanii, upalnym słońcem i ciepłym morzem.
  7. W dniu powrotu udaj się z apartamentu taksówką na dworzec autobusowy pod adres Calle del Mar, 50 (możliwy również transfer bezpośrednio z apartamentu na lotnisko za 40€).
  8. Bezpośrednim autobusem dojedziesz na lotnisko w Alicante. Autobusy na lotnisko odjeżdżają o każdej pełnej, nieparzystej godzinie. Nie pomyl kierunku. Wsiądź do autobusu na lotnisko Alicante, nie do centrum Alicante…

 

PRZYKŁADOWY KOSZT TYGODNIOWEGO POBYTU Z LIPCA 2015 (4 osoby)

4 bilety na lot Ryanairem w 2 strony: 1.832,00 zł (458,00 zł za osobę w 2 strony)

7 dniowy pobyt w apartamencie: 1.400,00 zł

W sumie tygodniowy koszt dla 4 osób (przylot, nocleg w apartamencie i powrót do Polski) wyniósł 3.232,00 zł.

Pozostałe koszty to między innymi wyżywienie. Obiad w barze na plaży włącznie z piwem lub innym napojem to koszt rzędu 10-12Eur czyli około 50 zł za osobę (porównywalnie a może nawet taniej niż nad Bałtykiem), natomiast śniadania i kolacje z pewnością można niewielkim kosztem zorganizować sobie w mieszkaniu. Znając zatem ilość osób da się w przybliżeniu określić jakim budżetem musimy dysponować aby nam nie zabrakło gotówki.